Zpracování odpadního papíru

Odpadní papír (kartonáž, papírové obaly - krabice, šanony, novinový papír a katalogy, papírové dutinky i palety aj.) lze drtit na rozdílných typech drtících zařízení dle účelu následného dalšího zpracování/využití. Účelem drcení může být zpracování tohoto materiálu pro lisování, briketování, spalování, objemové zmenšení, skartaci apod. Obecně platí, že papír a karton je jedním z nejhůře drtitelných odpadů. Tento fakt klade velké nároky na zařízení, na kterých je tento odpadní materiál zpracováván.

Kartonáž a papírové obaly jsou vetšinou velkoobjemové a lehké odpady, které je nutno před dalším zpracováním velikostně upravit. Pro tento účel slouží trhače kartonu řady TK. Trhač kartonu objemný materiál natrhá na hrubé kusy, které lze již bezproblému dopravit po dopravních cestách např. do dalšího stupně drcení, nebo ve většině případů efektivně lisovat v horizontálních velkokapacitních lisech. Hlavní výhodou trhačů kartonu je velikost vstupního otvoru pracovního prostoru, které může být až do šíře 2m.

Trhač kartonu .pdf

Pro volbu vhodného typu drtiče za účelem dalšího zpracování odpadního papíru, je v této fázi důležité znát velikost a tvar drceného materiálu, s návazností na hodinovou kapacitu zpracování a požadovanou velikost výstupní frakce.

Velikost výstupní frakce:

Jemné drcení odpadu

Drcení různých mat. na homogenní frakce 8-50mm.

Předdrcení střední

Drcení různých materiálů na frakce 40-300mm.

Video ukázky:

Měníme odpad na surovinyjiž 23 let...

Maecenas fermentum

Odes s.r.o. se v posledních letech intenzivně zabývá výrobou třídících linek pro komunální odpad, kde na výstupu najdeme suroviny k dalšímu prodeji, spolu s alternativním palivem a dalšími komoditami. S výsledkem naší práce se můžete setkat nejen v ČR.

Pellentesque aliquam

Nullam viverra purus

Maecenas nec pulvinar leo

© 2014, Odes s.r.o.
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS