Drcení pneumatik pro spalování

Použité pneumatiky mohou být nadrceny na výstupní velikost, umožňující použití drtě jako alternativního paliva hlavně v cementárnách, neboť kovový kord obsažený v pneumatice je dopňkovou surovinou pro získání slinku při technologické výrobě cementu. Nadrcené pneumatiky ale mohou být také pro svou vysokou výhřevnost spalovány ve spalovnách odpadů.

Pneumatiky jsou drceny na pomaluběžných dvouhřídelových drtičích ve dvou až třech stupních. Na třídícím sítu je výsledná drť rozdělena na podsítnou výstupní frakci a nadsítnou frakci, která se vrací znovu do technologie na opětovné drcení. Velikost výstupní frakce je nastavitelná dle technické specifikace třídiče. Nejčastěji používaná velikost výstupní frakce je 50x50mm, nebo 100x100mm. Kapacita linky dle použitých zařízení může být cca 1000 - 2500 kg/hod. Linka s tímto účelem může také sloužit jako první část přípravy pneumatik před vstupem do linky na získání čistého gumového granulátu.

Vzhledem k výši vstupní investice, hodinové kapacitě linky a přidané hodnotě získané výstupní suroviny, se jedná o nejefektivnější způsob zpracování odpadních pneumatik.

Drcení 1. stupeň

Předdrcení pneumatik na drtičích řady DRD, DRW a DRU.

Drcení 2. stupeň

Drcení pneumatik na drtičích řady DRT.

Linka na drcení pneumatik (Ilustrační obrázek)Vizualizace - linka na drcení pneumatik

Měníme odpad na surovinyjiž 23 let...

Maecenas fermentum

Odes s.r.o. se v posledních letech intenzivně zabývá výrobou třídících linek pro komunální odpad, kde na výstupu najdeme suroviny k dalšímu prodeji, spolu s alternativním palivem a dalšími komoditami. S výsledkem naší práce se můžete setkat nejen v ČR.

Pellentesque aliquam

Nullam viverra purus

Maecenas nec pulvinar leo

© 2014, Odes s.r.o.
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS