Zpracování pneumatik

Základním principem zpracování pneumatik je jejich mechanické nadrcení s případnou následnou separací dalších materiálů v pneumatikách obsažených. S ohledem na účel zpracování a na výstup, který požadujeme z pneumatik získat a následné využítí, lze toto mechanické nadrcení rozdělit do dvou základních skupin.

1. Drcení pneumatik pro následné spalování

2. Zpracování pneumatik na čistý gumový granulát

Při požadavku na zpracování pneumatik z nákladních automobilů a průmyslových strojů, je nutné tyto nadrozměrné pneumatiky připravit před zpracováním v technologické lince.

Drcení pro spalování

Drcení pneumatik na výstupní frakci 50x50mm a větší.

Čistý gumový granulát

Drcení pneumatik na čistý gumový granulát se separací materiálů v pneumatikách.

Příprava před drcením

Vytržení patního lana z nákladních a průmyslových pneumatik.

Video ukázka:

Linka na zpracování pneumatik z osobních a nákladních automobilů na určitou velikost výstupní frakce (50 x 50 nebo 100 x 100mm). Takto nadrcené pneumatiky jsou využity jako alternativní palivo pro cementárny nebo jsou dále zpracovány v technologii, kde je výsledným produktem čistý gumový granulát. Hodinová kapacita linky je cca 2,5 t / hod. Nákladní pneumatiky musí být před zpracováním nakráceny na 1/2 a zbaveny ocelového patního lana na řezačce a vytrhávačce patních lan.

 
Měníme odpad na surovinyjiž 23 let...

Maecenas fermentum

Odes s.r.o. se v posledních letech intenzivně zabývá výrobou třídících linek pro komunální odpad, kde na výstupu najdeme suroviny k dalšímu prodeji, spolu s alternativním palivem a dalšími komoditami. S výsledkem naší práce se můžete setkat nejen v ČR.

Pellentesque aliquam

Nullam viverra purus

Maecenas nec pulvinar leo

© 2014, Odes s.r.o.
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS