Zpracování plastů

Pro zpracování plastů (výlisky, vtoky, odstřiky, zbytky z výroby, odřezky, materiály PET, PUR, PE, HDPE, ABS, aj.) jsou určeny převážně pomaluběžné drtiče, případně sestava pomaluběžného drtiče a rychloběžného nožového mlýna. V pomaluběžném drtiči je odpad předdrcen a v rychloběžném nožovém mlýnu je nadrcen na malou výstupní velikost, se zachováním hodinové kapacity drcení. Z nožového mlýna je většinou odpad transportován do BIG-BAGu pomocí pneudopravy. V této transportní cestě může být zabudován separátor magnetických kovů, nebo také detektor vč. separátoru kovů nemagnetických.

Pro zpracování tvarově a materiálově složitých plastů (např. vtoky, odstřiky, odtavky - tzv. "koláče", objemné vadné výrobky, aj.) je nutno použít pomaluběžný jednorotorový drtič. Tento typ drtiče si vzhledem k principu drcení a konsturkčnímu provedení dokáže s těmito těžko-drtitelnými materiály poradit.

Pro volbu vhodného typu drtiče, je v této fázi důležité znát velikost a tvar drceného materiálu, s návazností na hodinovou kapacitu zpracování a požadovanou velikost výstupní frakce.

Velikost výstupní frakce:

Jemné drcení odpadu

Drcení různých mat. na homogenní frakce 8-50mm.

Předdrcení malé

Drcení různých materiálů na frakce 20-200mm.

Předdrcení střední

Drcení různých materiálů na frakce 40-300mm.

Předdrcení velké

Drcení různých materiálů na frakce 90-500mm.

Video ukázka:

Dvouhřídelový pomaluběžný drtič řady DRK 500/15kW

Měníme odpad na surovinyjiž 23 let...

Maecenas fermentum

Odes s.r.o. se v posledních letech intenzivně zabývá výrobou třídících linek pro komunální odpad, kde na výstupu najdeme suroviny k dalšímu prodeji, spolu s alternativním palivem a dalšími komoditami. S výsledkem naší práce se můžete setkat nejen v ČR.

Pellentesque aliquam

Nullam viverra purus

Maecenas nec pulvinar leo

© 2014, Odes s.r.o.
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS