Zpracování fotovoltaických panelů

Společnost ODES s.r.o. spolupracuje na vývoji a výrobě speciálních technologií pro zpracování odpadu. Jednou z nich je i linka na recyklaci fotovoltaických panelů. Cílem je získat co největší podíl recyklovatelných surovin v maximální čistotě. V lince se řeší několik úkonů a to drcení, třídění a balistická separace. Vývoj této linky probíhá ve spolupráci se společností 4RE.

Ke zpracování fotovoltaických panelů slouží linky a jednotlivá zařízení, které jsou určeny k oddělení jednotlivých složek fotovoltaického panelu. Panel, který má jako ochrannou vrstvu z každé strany sklo, je zpracován ve třech krocích.

1. Oddělení křehké vrstvy skla - Pro oddělení křehké vrstvy skla lze použit vibrační destruktor VBD 1000. Jedná se o zařízení, do kterého se umístí celá deska FV panelu a které z této desky odstraní křehké sklo. Princip je rozbíjení skla pomocí vibrační desky. Rozbité sklo je poté pomocí dopravníku odvezeno do kontejneru.

2. Oddělení kovů z EVA folie - Výstupem je EVA folie s nalepeným sklem.

3. Oddělení křehké vrstvy skla - Pro oddělení EVA folie ze zbylé vrstvy skla lze použit řetězový drtič DRB 1000/55kW s podáváním a následným sítováním.

Ilustrační foto

Nový obrázek (1)Nový obrázek (1)
Nový obrázek (2)Nový obrázek (2)
Nový obrázekNový obrázek
Nový obrázek (4)Nový obrázek (4)
Měníme odpad na surovinyjiž 23 let...

Maecenas fermentum

Odes s.r.o. se v posledních letech intenzivně zabývá výrobou třídících linek pro komunální odpad, kde na výstupu najdeme suroviny k dalšímu prodeji, spolu s alternativním palivem a dalšími komoditami. S výsledkem naší práce se můžete setkat nejen v ČR.

Pellentesque aliquam

Nullam viverra purus

Maecenas nec pulvinar leo

© 2014, Odes s.r.o.
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS